Zaznacz stronę

Pozycjonowanie stron www

Stała obecność Twojej strony w Google.

Pozycjonowanie stron www

Stała obecność Twojej strony w Google.

Pozycjonowanie naturalne

to trwały sposób na stałą obecność w Google. Proces jest jednak bardzo czasochłonny i składa się na niego bardzo wiele czynników. Umowa podpisywana jest na okres min. 12 miesięcy, a pierwsze efekty są widoczne w ciągu 4-6 miesięcy od rozpoczęcia prac.

Najważniejsze korzyści:

  • Płatność tylko za obecność, niezależnie od ilości wygenerowanych wejść
  • Podniesienie prestiżu firmy poprzez stałą obecność w wyszukiwarce
  • Docieraj do Klientów, którzy nie klikają w reklamy lub mają program je blokujący. Wtedy widzi tylko wyniki naturalne.

Najczęstsze pytania:

Jakie są modele rozliczeń?

Są dostępne trzy modele rozliczeń, w zależności na czym Ci najbardziej zależy:

  • Rozliczanie za efekty – model opiera się na wyborze słów kluczowych (min. 3) na których skupiamy się przy pozycjonowaniu. Strona zmieniana jest pod kątem wybranych słów i pod te słowa prowadzone jest pozycjonowanie. W tym modelu płacisz minimalną stawkę ryczałtową w wysokości 250zł oraz premię za wejście strony na pozycję w TOP 10 Google. Jest to najdroższy model, ponieważ najpierw agencja SEO inwestuje swoje środki w prace programistyczne i zakup linkowania, a dopiero jak się uda odbiera je naliczając Ciebie za uzyskane efekty. Model ten daje jednak najwięcej pewności, że strona będzie widoczna w TOP 10.
  • Rozliczanie ryczałtowe – najczęściej stosowany na rynku model rozliczeń. Agencja nie bierze na siebie kosztów pozycjonowania, jak w wyżej opisanym modelu, a koszty te ponosisz od samego początku Ty. Ustalamy miesięczną stawkę, która jest stała przez cały okres umowy, niezaleźnie od uzyskanych efektów. W tym modelu pozycjonowana jest cała strona i skupiamy się bardziej na wzroście odwiedzin niż widoczności na konkretne słowa kluczowe. Wykorzystujemy tutaj również pozycjonowanie na tzw. „długi ogon”, czyli rozbudowane frazy składające się z 3, 4 wyrazów. Najczęściej stosowane w bardzo konkurencyjnych branżach.
  • Rozliczanie za wykonane czynności SEO – innowacyjny model współpracy, gdzie każdy etap jest dla Ciebie widoczny i szczegółowo raportowany. Polega na comiesięcznych działaniach wzmacniających stronę, poprzez kupowanie linkowania, pisania i publikowania artykułów sponsorowanych, zamieszczania wpisów na forach i social mediach z linkiem do Twojej strony. Przed rozpoczęciem współpracy otrzymasz zakres działań i kosztów w rozpisce na cały rok. Na początku współpracy koszt miesięczny jest wyższy, ale bywają i miesiące bez kosztów, szczególnie po 6 miesiącach prac. Koszt takiej usługi jest najniższy, masz pełną transparentność co jest robione i możesz zrezygnować w każdej chwili. Z uwagi jednak na pełne raportowanie i zdradzanie tzw. „know how”, nie ma tutaj „tajemnych” działań, które mogą mocno wzmocnić stronę – stąd model ten najczęściej wybierany jest przy działalnościach typowo lokalnych z małą konkurencją i większą łatwnością w wypozycjonowaniu danych słów.

Jaki jest koszt pozycjonowania?

W zależności od wybranego modelu rozliczeń musimy liczyć się z wydatkami rzędu 500-700zł za 1 frazę w TOP 10 Google, jeśli uda się już osiągnąć efekty. Wybrać musimy min. 3 frazy + płacimy stałą opłatę optymalizacyjną. Czyli można założyć, że przy wypozycjonowanej stronie będziemy płacić od 1500zł w górę, w zależności od ilości fraz i ich trudności. Każde bowiem słowo wyceniane jest indywidualnie. 

Przy modelu ryczałtowym zazwyczaj abonament mieści się w granicach 1500zł miesięcznie, a w przypadku trzeciego modelu rozliczeniowego to koszt miesięczny jest zmienny i na początku przez pierwsze 3 miesiące wynosi średnio ok. 1200zł, później 4-6 miesiąc ok. 850zł, a od 6 miesiąca pojawiają się miesiące bez opłat, ale uśredniając możemy przyjąć ok. 500zł miesięcznie. Jest to zatem najtańsze rozwiązanie.

Jak wygląda współpraca?

To zależy znowu od modelu rozliczeń. W przypadku rozliczeń za efekt i ryczałtowego na początku analizowana jest strona i hasła dobre dla danej branży i na tej podstawie robiona jest wycena. Po akceptacji wyceny podpisywana jest umowa na 12 miesięcy i rozpoczynają się prace. Wymagamy dostępu do Twojej strony (do serwera i CMS-a), abyśmy mogli wprowadzić zmiany optymalizacyjne. Jeśli chcesz to możemy też przesłać Ci wytyczne i będziesz wprowadzał zmiany samodzielnie, a my je potem zweryfikujemy. 

W rozliczeniu za wykonane czynności, na początku otrzymujesz harmonogram prac na cały rok, z wykazem płatności w każdym miesiącu. Otrzymujesz pierwszą fakturę za prace w 1 i 2 miesiącu i później co miesiąc za prace w kolejnych okresach, czyli w drugim miesiącu płacisz za prace w miesiącu trzecim itd. Czynności są wykonywane po otrzymaniu zapłaty, a Ty możesz zrezygnować w każdej chwili.

Przez cały okres współpracy codziennie monitorujemy wyniki Twojej strony w wyszukiwarce Google i co miesiąc przesyłamy Ci raport z osiągniętych efektów.

Chcesz poznać plan działań SEO dla Twojej strony?

Skontaktuj się z nami, podaj branżę i wybrany sposób rozliczenia. Przedstawimy Ci niezobowiązującą ofertę działań SEO dla Twojej strony.